Wokół kołyski – startujemy!

Już od 1 października 2013 ruszamy z programem „Wokół kołyski”. Jest to cykl pięciu spotkań skierowanych do młodych rodziców oraz par oczekujących narodzin dziecka.

wokol kolyski plakat Pięć wtorków – pięć tematów:

1. Poród. Pierwsze spotkanie, w trakcie którego porozmawiamy między innymi o tym jak oswoić lęk przed porodem, kim jest doula, czym się zajmuje, dlaczego nie może zastąpić położnej, a co może zaoferować.

2. Dotyk. Drugie spotkanie dotyczy już czasu gdy maleństwo jest na świecie. Opowiemy o znaczeniu pierwszego nieprzerwanego kontaktu, jeszcze na sali porodowej. O całej masie korzyści wynikających z kangurowania, przytulania, noszenia. Porozmawiamy o chustach do noszenia dzieci i sposobach ich wiązania.

3. Smak. Trzecie spotkanie dotyczy zdrowego odżywiania całej rodziny, zarówno rodziców przygotowujących się do poczęcia, kobiet w ciąży, karmiących oraz małych dzieci. Opowiemy o korzyściach płynących z karmienia piersią i podpowiemy gdzie zgłosić się jeśli pojawiają się jakieś trudności. Przedstawimy metodę BLW jako alternatywę klasycznego sposobu rozszerzania diety niemowląt oraz o kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych dla całej rodziny.

4. Bliskość. Czwarte spotkanie przybliży termin Rodzicielstwa Bliskości. Porozmawiamy o intuicji i jej znaczeniu w wychowywaniu dzieci oraz o różnych dostępnych książkach dla rodziców – szczególnie o tych które warto przeczytać. To spotkanie będzie obfitować w wiedzę psychologiczną podaną przez fachowca – psychologa dziecięcego.

5. Zabawa. Piąte spotkanie to doskonała ściąga dla wszystkich, którym kończą się pomysły na zabawę z własnymi dziećmi. Jak zorganizować czas małym a jak większym dzieciom. Które zabawki są najbardziej edukacyjne i pobudzające wyobraźnię? Nuda – twórcza i kształcąca czy zbędna?

 

Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek, w godzinach 17:30-19:00.
Start: 1 października 2013.
Koszt: pojedyncze spotkanie 20zł/osoba 30zł/para,
cykl pięciu spotkań 90zł/osoba, 130zł/para
Prowadzenie:
Agnieszka Ostapczuk – doula, psycholog,
Kinga Pukowska – doula, doradca żywieniowy, doradca chustowy.

Zapisy i kontakt: +48 603 905 605, kinga.pukowska@rodzinnynamiot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>