Witamy w Rodzinnym Namiocie

rodzinny namiot logo

Czas budowania rodziny to ciągłe odkywanie. Kolejne etapy ciąży, zmiany zachodzące w ciele kobiety, poród wieńczący dziewięć miesięcy oczekiwania – to dopiero początek… Nowe życie z nowym człowiekiem u boku może być ekscytującą i pełną radości przygodą, ale może też wiązać się z niepewnością, pytaniami, na które nie tak łatwo znaleźć oczywistą odpowiedź, wątpliwościami co do kierunku w którym warto podążać.

Dawniej w tradycyjnych, wielopokoleniowych kulturach każda młoda kobieta mogła liczyć na doświadczenie i opiekę starszych, mądrych kobiet. Czerpiąc z ich wiedzy z dziewczynki stawała się kobietą, żoną, matką. Miała przewodniczki, które oswajały jej niepokój, wspierały w podejmowaniu dobrych decyzji.

Pieknym opisem kobiecej mądrości, przyjaźni i wspólnoty jest książka „Czerony Namiot Anity Diamant. Powieść ta pokazuje magiczne miejsce dostępne wyłącznie kobietom, w którym wspierały się, dodawały sobie odwagi, wysłuchiwały swoich marzeń ale też stawały się kobietami, rodziły dzieci czy chorowały.

Dziś brak nam takiej wspólnoty, wsparcia i dobrej inforamcji. W naszym, przesiąkniętym cywilizacją pokoleniu spierają się różne fronty, idee wychowawcze, nurty i wartości. Nie ma już mówiącego jednym głosem autorytetu poprzedniego pokolenia. Wiele młodych kobiet odczuwa zagubienie w chwili, gdy mają zostać matkami. Wszystko co je czeka jest przecież nowe, nieznane.

Rodzinny Namiot to miejsce, do którego zapraszamy młode rodziny, młode kobiety, na początku swojej rodzicielskiej drogi.

Rodzinny Namiot to wsparcie wykształconych i doświadczonych kobiet, matek.

Oferujemy:

  •  profesjonalne wsparcie w czasie ciąży, porodu oraz po nim – Doula,
  •  pomoc w karmieniu piersią - Konsultant laktacyjny,
  • naukę noszenia dzieci w chuście Doradca chustowy,
  • zdrowe żywienie w czasie ciąży i po niej oraz w czasie rozszerzania diety niemowlęcia Doradca żywieniowy,
  •  psychologiczne wsparcie dla całej rodziny w sytuacjach trudnych ( jak na przykład pojawienie się rodzeństwa) lub niepokojących Psycholog dziecięcy.

W Rodzinnym Namiocie można umówić się na indywidualne konsutlacje, skorzystać z warsztatów i spotkań tematycznych, po prostu przyjść porozmawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>