Poród – pierwszy temat spotkań z cyklu „Wokół Kołyski”

To już jutro rozpoczynamy pierwszy cykl spotkań „Wokół Kołyski”. Na pierwszy ogień – Poród. Temat często trudny i przez różne stereotypy przygnieciony. Trudność tematu porodowego wiąże się w dużej mierze z lękiem. Dlatego też naszym celem będzie zmierzyć się ze strachem, zastanowić się czego tak naprawdę on dotyczy, a przede wszystkim oswoić go, znaleźć sposób na radzenie sobie z niepewnością, obawami i nieznanym.

Wokół Kołyski - Poród

Bardzo ważne jest, aby nie dać się „zastraszyć” wszystkim traumatycznymi opowieściom doświadczonych „koleżanek”, również tym internetowym. Jak to mówią, komputer w ciąży jest niegroźny pod warunkiem, iż nie jest podłączony do internetu. Jeśli jednak mamy w nim swoje okno na świat warto skierować swoją uwagę na pozytywne doświadczenia porodowe, które mogą nas wzmocnić i przywrócić wiarę we własne siły.

Znajdzie się również miejsce na kilka słów o dobrych szkołach rodzenia. Jak ważne jest dobre merytoryczne przygotowanie do porodu i pierwszych dni z dzieckiem. Dlaczego warto uczestniczyć w zajęciach szkoły rodzenia i czym kierować się w wyborze?

W czasie spotkania porozmawiamy też o douli – matce matek, osobie towarzyszącej, wspierającej, o jej roli w trakcie porodu, przed i po nim. O tym, dlaczego doula nie zastąpi położnej, nie stanowi konkurencji dla partnera oraz w jaki sposób może wspierać młodych rodziców razem i każdego z osobna.

Kiedy: 1 października 2013, godzina 17:30-19:00

Gdzie: Kraków, ul. Górnickiego 3

Koszt: 20zł osoba / 30zł para

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>